Нук - First Choice Plus Шише 300мл со цуцла Мини (6-18м, М)

Нук - First Choice Plus Шише 300мл со цуцла Мини (6-18м, М)

465,00 МКД
На залиха
SKU шифра
nuk_fcbbminnie300ml1
Практично шише од 300 мл со широк отвор кој овозможува лесно полнење и чистење. Направено од високо-квалитетна полипропелин пластика без никакви штетни материи. Секое шише е екстра лесно, цврсто и погодно и за замрзнување.
Практично шише од 300 мл со широк отвор кој овозможува лесно полнење и чистење. Направено од високо-квалитетна полипропелин пластика без никакви штетни материи. Секое шише е екстра лесно, цврсто и погодно и за замрзнување. Доаѓа со NUK First Choice + цуцла која е клинички докажана дека го симулира цицањето од мајчините гради и со тоа е особено корисна за оние бебиња кои паралелно цицаат и се хранат со бебешка формула како и они кои преоѓаат од доење на исхрана со шише. Цуцлата е особено мека и лесно се адаптира на устата на бебето, а анти-колик системот овозможува природен проток на воздухот што го минимизира голтањето на воздух при пиењето. Со тоа овој систем придонесува кон намалување на стомачните грчеви и болки кај бебињата. Нејзината ортодонтската форма поттикнува здрав развој на вилицата. НУК цуцлите не содржат BPA. Ова шише доаѓа со цуцла за возраст 0-6 месеци со среден отвор М погоден за мајчино млеко но и погусти течности како на пример бебешка формула. За производителот: Германската компанија Нук веќе 60 години произведува бебешки производи со врвен квалитет. Инспирирани од природата и произведени по истражувања и совети од педијатри, ортодонти, нутриционисти и, се разбира, родители, производите на Нук се одличен избор за секој родител и секое бебе. Сите цуцли и шишиња на Нук се произведени во Германија.
Не може да напишеш рецензија за овој производ, бидејќи сѐ уште не си го купил/а.