Нук - Nature Sense Комплетен Стартер Сет (10225147)

Нук - Nature Sense Комплетен Стартер Сет (10225147)

1.850,00 МКД
На залиха
SKU шифра
nuk_natursenseperfectstart1
Oвој почетен комплет кој состои од 4 Nature Sense шишиња (2 од 150ml и 2 од 260ml), 2 Nature Sense силиконски цуцли за шише (0-6 месеци, отвор со мала големина S погоден за мајчино млеко, вода, сок и други поретки течности), 2 Nature Sense силиконски цуцли за шише (6-18 месеци, отвор со средна големина M погоден за мајчино млеко и погусти течности како бебешка формула), 1 четка за чистење на шишињата, 1 Genius силиконска цуцла лажалка (0-6 месеци) и 1 кутија за хигиенско складирање на цуцлата лажалка, е совршен за релаксиран и природен почеток на животот со вашето најмило. Вашиот сеопфатен и безгрижен пакет со бебешки шишиња и цуцли од Нук е како и секогаш дизајниран и инспириран од мајката природа!
Oвој почетен комплет кој состои од 4 Nature Sense шишиња (2 од 150ml и 2 од 260ml), 2 Nature Sense силиконски цуцли за шише (0-6 месеци, отвор со мала големина S погоден за мајчино млеко, вода, сок и други поретки течности), 2 Nature Sense силиконски цуцли за шише (6-18 месеци, отвор со средна големина M погоден за мајчино млеко и погусти течности како бебешка формула), 1 четка за чистење на шишињата, 1 Genius силиконска цуцла лажалка (0-6 месеци) и 1 кутија за хигиенско складирање на цуцлата лажалка, е совршен за релаксиран и природен почеток на животот со вашето најмило. Вашиот сеопфатен и безгрижен пакет со бебешки шишиња и цуцли од Нук е како и секогаш дизајниран и инспириран од мајката природа! Силиконската цуцла е клинички докажана дека го симулира цицањето и со тоа е идеална за оние бебиња кои паралелно цицаат и се хранат со бебешка формула како и они кои преоѓаат од доење на исхрана со шише. Со неколку мали отвори моделирани според млечните канали од мајчините гради обезбедуваат непречен и природен проток, а екстра-широката и флексибилната основа за усни му овозможува на вашето бебе да се храни на нему веќе познатиот и природен начин. Иновативниот анти-колик вентил овозможува природен проток на воздухот што овозможува бебето да се храни релаксирано без голтање на воздух. Ортодонтскиот дизајн поттикнува здрав развој на вилицата. Бебешкото шише NUK Nature Sense е направено од висококвалитетен полипропилен, е без БПА и е особено цврсто. Екстра широкиот врат на шишенцето значи дека може лесно да се наполни и исчисти. Заштитното капаче ги затвора сите мали отвори, така што шишето се докажува како добар придружник во домот и надвор од него. Во комбинација со NUK Nature Sense цуцлата ова иновативно бебешко шише е идеално решение, кога станува збор за хранење на вашето бебе. NUK четката за шише Twist е одлична за ефикасно чистење на шишиња за бебиња. Со флексибилната четка, чистењето може да биде особено темелно. Секоја преостаната храна што е тешко да се достигне може лесно да се отстрани. Со дополнителна четка во рачката, не само што шишињата можат да бидат оптимално исчистени, но исто така и цуцлите. Популарната NUK Genius силиконска цуцла лажалка со подобрен анатомски облик обликуван според мајчината брадавица за време на доењето, помал притисок врз вилицата и забите, екстремно меки врвови и со, извонредно тенок и тесен врат, оптимално се прилагодува на непцето и обезбедува повеќе простор за природното движење на јазикот при цицање. Со тоа оваа цуцла го намалува ризикот од искривени заби и изместување на вилицата. Во NUK Nature Sense Start сетот е вклучена кутијата за заштита каде што омилената цуцла на вашето бебе секогаш остануваа чиста и подготвена за употреба во секое време. За производителот: Германската компанија Нук веќе 60 години произведува бебешки производи со врвен квалитет. Инспирирани од природата и произведени по истражувања и совети од педијатри, ортодонти, нутриционисти и, се разбира, родители, производите на Нук се одличен избор за секој родител и секое бебе. Сите цуцли и шишиња на Нук се произведени во Германија.
Не може да напишеш рецензија за овој производ, бидејќи сѐ уште не си го купил/а.