Нук - Trendline Adore силикoнска цуцла лажалка (0-6m)

Нук - Trendline Adore силикoнска цуцла лажалка (0-6m)

219,00 МКД
На залиха
SKU шифра
nuk_trendlinepuppy1
Формата на срце на заштитникот за уста на NUK цуцлата е специјално дизајнирана за удобно сместување на лицето на бебето за да се спречи иритација. Цуцлата има традиционален NUK облик кој поттикнува правилен развој на бебешката вилица, а NUK Air System овозможува воздухот да излезе надвор од цуцлата преку вентилаторите
Формата на срце на заштитникот за уста на NUK цуцлата е специјално дизајнирана за удобно сместување на лицето на бебето за да се спречи иритација. Цуцлата има традиционален NUK облик кој поттикнува правилен развој на бебешката вилица, а NUK Air System овозможува воздухот да излезе надвор од цуцлата преку вентилаторите. Без БПА. Дозволено е миење во машина за садови. Овој производ како и сите други NUK производи се дизајнирани и произведени во Германија. Наменето за бебиња од 0-6 месеци. За производителот: Германската компанија Нук веќе 60 години произведува бебешки производи со врвен квалитет. Инспирирани од природата и произведени по истражувања и совети од педијатри, ортодонти, нутриционисти и, се разбира, родители, производите на Нук се одличен избор за секој родител и секое бебе. Сите цуцли и шишиња на Нук се произведени во Германија.
Не може да напишеш рецензија за овој производ, бидејќи сѐ уште не си го купил/а.